Terug naar het overzicht

Kom naar UPfest, het leukste groene feestje van Alkmaar

UPfest is een gratis festival voor het hele gezin over het vergroenen van uw leven. Met een streekmarkt, theater en kunst, toffe workshops, inspirerende lezingen en films, lokaal lekkers en lekker veel doen. UPfest is op zondag 6 april in de Grote Kerk Alkmaar en is gratis toegankelijk. De opening is om 11:45 uur en het programma duurt tot 17.00 uur.

Programma voor jong en oud

Speciaal voor deze derde editie komt er een metershoge klimmuur voor de kerk, waar bezoekers kunnen klimmen naar de Klimaattop. Binnen in de kerk is er een heleboel te doen voor jong en oud:

  • Start de dag goed met de muzikale zondagsmis en haal een verpakkingsvrij ontbijtje
  • Kom proeven op de streekmarkt bij lokale producenten
  • Luister naar een lezing over de wondere wereld van zeewier
  • Knutsel mee aan de mooiste creaties met restafval en restwol
  • Ga aan de slag in het laboratorium met proefjes rondom water
  • Vraag groen advies in het pop-UP plantenasiel
  • Ruil de kleding die u niet meer draagt
  • Haal gratis bloemenzaad bij de voedselbank voor bijen
  • Volg de weg van het klokhuis in de VR-experience
  • Maak uw eigen scrub en doe mee aan De Grote Energie Race
  • Kom naar de lezing van kunstenaar Bruno Doedens over project Circle4Change
  • Draai aan het Rad van Voortuin en win mooie prijzen voor uw tuin!

Dit is slechts een greep uit het (h)eerlijke programma van UPfest. Meer informatie vindt u op upfest.nl.

Drukke markt vol met mensen tijdens UPfest in de Grote Kerk Alkmaar
UPfest trok vorig jaar veel bezoekers – Foto: Keith Montgomery

Over UPfest

UPfest is een festival van Els Schipper, DOSS Event Support en Stichting Boven het Maaiveld. In samenwerking met Bibliotheek Kennemerwaard, Karavaan, Filmhuis Alkmaar, Global Goals Alkmaar, HVC, Museum Broekerveiling, Repair Café Oterleek, Plantastico, Stadsfabriek Alkmaar, El Kombi Sup, The Pollinators, Grootouders voor het Klimaat en Buurderij Alkmaar. En met steun van Gemeente Alkmaar, Victoriefonds, Provincie Noord-Holland, Grote Kerk Alkmaar en Huis van Zessen.

Twee acteurs verkleed als pissebed tijdens UPfest in de Grote Kerk in Alkmaar.
Tijdens UPfest geniet u van verrassend theater – Foto: Keith Montgomery