Bestemmingsplan Poort van Oudorp goedgekeurd, hier komen 154 woningen en bedrijfsruimtes
Op 27 februari 2025 heeft de Raad het bestemmingsplan voor de ontwikkeling Poort van Oudorp in Oudorp goedgekeurd. De Poort van Oudorp wordt een woon-werkgebouw met 154 woningen en bedrijfsruimtes.
Woningen
Waar tot 2005 de kaasopslag van zuivelcoöperatie Campina stond, verrijst een modern, trapsgewijs gebouw met een gevarieerd woningaanbod. Minimaal 1/3 deel van de 154 appartementen wordt sociale huur of koop. Kenmerkend voor het gebouw is lucht en ruimte en het vele groen. Dit komt terug in de vorm van tuinen, buitenruimten en terrassen. Dit helpt hittestress en waterlast te voorkomen. Binnen het bouwplan is ruimte voor parkeren conform het parkeerbeleid. Op de begane grond en op de 1e verdieping wordt bedrijfsruimte gerealiseerd.
Vervolg
De initiatiefnemer, De Geus Bouw, gaat het ontwerp verder uitwerken zodat een omgevingsvergunning in de loop van 2025 kan worden aangevraagd. Aansluitend zullen de woningen in de verkoop gaan.
Een leefbare wijk met veel groen
Het bedrijventerrein Oudorp is één van de gebieden in Alkmaar die de komende jaren zal transformeren naar een gemengd stadsdeel met ruimte voor wonen, werken, voorzieningen, groen en openbare ruimte. Oudorp is een gebied waar creatieve makers, woon-werkcombinaties, bestaande bedrijvigheid en veel nieuwe woningen hun plek vinden in een groene omgeving.